تاریخچه بیمارستان امیدوار اوز

 

سابقه بیمارستان اوز به سال  1352بر می گردد. امور ساختمان بیمارستان با پیگیری هیات مدیره جمعیت شير وخورشيدوقت و کمک اولیه زنده یاد حاج محمد رافعی به منظور کارهای درمانی در مساحت تقریبی 900 متر مربع آغاز شد .

راه اندازی بیمارستان زیر نظر هیات مدیره وقت با همکاری آقای دکتر محمود دادوند انجام گرفت.

در مهر ماه 54 مسئولین جمعیت مرکزی با چارت تشکیلاتی و مجوز استخدام برای بیمارستان با نام "بیمارستان امداد" موافقت کرد و جهت اجرا به اوز ابلاغ نمودند و متقاضیان در آبان و بهمن 54 مشغول به کار شدند.در اسفند ماه 54 بیمارستان 25 تختخوابی امداد اوز عملاً افتتاح شد. 

سال55 دومین اکیپ پرستاری از طریق جمعیت استان فارس به اوز اعزام و مشغول به کار شدند. با توجه به مراجعین متعدد به بیمارستان از سال 55 ضرورت توسعه بیمارستان یا ساخت بیمارستان جدید مطرح و در سال 56 در تهران موضوع پیگیری شد .

در اوایل سال1358پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، جمعیت شیرو خورشید سرخ ایران به جمعیت هلال احمر تغییر نام یافت و بیمارستان از هلال احمر به وزارت بهداری وقت واگذار شد.

در سال 58 ، 5 نفر به عنوان هیات امنای ساختمان بیمارستان 50 تختخوابی انتخاب و شروع به کار نمودند و پس از آن آقای حاج عبدالحمید امیدوار موافقت خود را با ساخت بیمارستان اعلام کردند و امور ساخت بیمارستان جدید آغاز شد .

در سال 1369 انتخابات هیات امنا برگزار و هیات جدید انتخاب شدند . در همین سال ساختمان بیمارستان به رغم کمبودهای تأسیساتی و تجهیزاتی آماده تحویل شد که برای تکمیل آن اقداماتی توسط نیروهای مردمی به عمل آمد .

بیمارستان جدید در بهمن ماه 1369 با حضور آقای دکتر ملک زاده وزیر وقت بهداشت درمان، استاندار ، مقامات سازمان منطقه ای بهداشت درمان و مقامات شهرستان و بخش و حضور گسترده مردم  افتتاح شد و پس از آن تجهیز بیمارستان جدید با استفاده از دستگاهها و وسایل انتقالی از بیمارستان قدیم و تجهیزات دریافتی از اداره طرح تجهیز وزارت متبوع و انبار مرکزی استان و هدایای خیرین انجام گرفت .

آقای دکتر اعتصامی جراح و متخصص چشم از سال 1367 با این بیمارستان همکاری داشتند .

در سال 71 با تدبیر معاونت درمان سازمان ، آقای دکتر مهدی اقبال متخصص ارولوژی به عنوان ریاست بیمارستان منصوب شدند و فعالیت تخصصی عملاً آغاز شد  و آقای عبدالعزیز خضری(رئيس اداره عمومي بيمارستان) در پست مدیر خدمات خود راادامه دادند .

از سال 73 به بعد به تدریج سایر متخصصین شامل : زنان و زایمان ، جراحی عمومی ، رادیولوژی ، بیهوشی ، ارتوپدی ، داخلی ، اطفال به مجموعه این بیمارستان اضافه شدند .

در سال 75 با توجه به تصویب طرح خودگردانی بیمارستان و بحران شدید مالی بیمارستان، ماندگاری آن به تبیین شرایط بیمارستان در جامعه و نزد خیرین بستگی داشت لذا در این مورد با پیگیری موثر مدیریت وقت و همراهی سایر همکاران و اعضای هیت امنا زحمات به بار نشست و هیات امناء در کشور قطر و دبی تشکیل شد که خود نقطه عطفی در توسعه بیمارستان گردید . خرید تجهیزات متعدد و گران قیمت پزشکی ، وسایل نقلیه مورد نیاز ، ساخت منازل مسکونی ، امکانات رفاهی و تأمین قسمت عمده ای از هزینه های جاری و... دست آوردهای تشکیل هیات امناء بوده است که همچنان ادامه دارد .

شروع ساخت 10واحد منزل مسکونی و یک واحد مهدکودک در ساختمان چهار طبقه در محوطه بیمارستان و عملیات ساختمانی بخش های سی سی یو ، آی سی یو ، اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی و بخش اداری مالی در دو طبقه در سال 79 و افتتاح آن ها در بهمن 80 را می توان نشانی از مشارکت مردم و دولت در توسعه خدمات بهداشتی درمانی دانست.

هيات امنا بيمارستان دفتر اوز در حال حاضر متشكل از11نفر از معتمدين شهر با همكاري تنگاتنگ با هيات امنا دفتر دبي ضمن جلب نيات خيرين با بيمارستان نيز ارتباط مستمر دارد وبا كمك هاي مستمر خوددر جهت رفع نيازمندي هاي تجهيزاتي ،عمراني وپرسنلي مي كوشد.اسامي هيات امنادفتر دبي واوز در صفحه مربوطه ارائه مي گردد.

در حال حاضر این بیمارستان با بهره گیری از 190 نفر نیرو در قالب نیروهای استخدامی رسمی ، پیمانی ، طرحی و شرکتی و متخصصین : ارتـوپـدی،جـراحـی عمومـی،ارولـوژی،زنان و زایمان، بیهوشی ، داخلـی،اطفـال،چشـم،گـوش و حلق و بینی و رادیولـوژی خدمـات درمـانی را به مـراجعین محتـرم ارایـه می دهد .

بیمارستان امیدوار اوز دارای 64 تخت  مصوب و 58 تخت فعال شامل :

10 تخت اتفاقات و فوریتها ، 8 تخت زنان و زایمان ، 12 تخت اطفال و نوزادان ، 8 تخت داخلی ، 12 تخت جراحی مختلط تخصصی ، 5 تخت سی سی یو و3 اتاق عمل می باشد .

خدمات پاراکلینیک شامل : آزمایشگاه ، رادیولوژی ، داروخانه ، سونوگرافی ،ماموگرافي اکوکاردیوگرافی رنگی ، تست ورزش ، اندوسکوپی ، تزریقات ، نوار قلب ، پانسمان و بخیه و... نیز توسط متخصصین و کارشناسان مربوطه  صورت می گیرد .

 

روابط عمومی بیمارستان امیدوار اوز

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-8-14 9:46        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ