دستورالعمل اجرای برنامه های آموزشی
 
کلیه پرسنل در امر آموزش به نکات زیر توجه نمایند :
1-  صدور گواهینامه آموزشی یا ثبت در شناسنامه آموزشی جهت افراد، در دوره هایی که در این مرکز برگزار میگردد، منوط به شرکت فرد در دوره می باشد .
 
2-  در اطلاعیه برگزاری دوره های آموزشی قبل از زمان برگزاری دوره توسط این مرکز اعلام خواهد شد که دوره عمومی یا شغلی است و در دوره های شغلی نیز اعلام خواهد شد که چه گروههایی مجاز به شرکت در این دوره می باشند لذا پرسنلی که در دوره آموزشی غیر مربوط به خود شرکت می نمایند صدور گواهی و یا ثبت در شناسنامه ممکن نخواهد بود .
 
3-  پرسنلی که در دوره های آموزشی داخل استانی که توسط مراکزی غیر از مرکز مربوطه ، شرکت می نمایند از خود مرکز متولی دوره ، در شناسنامه آموزشی فرد ثبت خواهد شد و نیاز به تحویل کپی گواهی به مسئول آموزش نیست.
 
4-  پرسنلی که در دوره های آموزشی خارج استانی شرکت می نمایند پس از دریافت گواهینامه آموزشی،کپی گواهی را در اسرع وقت به رابط آموزشی تحویل نمایند تا ثبت دوره در کارنامه آموزشی اقدامات لازم صورت گیرد .
 
5- پرسنلی که در دوره های آموزشی که توسط مرکز آموزش مداوم برگزار میگردد شرکت میکنند بایستی بعد از ثبت دوره در کارنامه باز آموزی، پرینت گواهی را به رابط آموزشی تحویل تا اقدام لازم جهت ثبت آن در کارنامه آموزشی صورت گیرد ضمن اینکه پرسنلی مجاز به شرکت در دوره های آموزشی این مرکز میباشند که قبلا با مراجعه به سایت مذکور عضو شده باشند و جهت هر دوره آموزشی  طبق ضوابط اعلام شده توسط آن مرکز اقدام به ثبت نام نموده  باشند .
 
 
6-  پرسنلی که تمایل دارند به عنوان مدرس در دوره های آموزشی که توسط خود بیمارستان برگزار میشود ، همکاری نمایند جهت ثبت نام به سوپروایزرآموزشی مراجعه نمایند تا پس از طی مراحل خاص ،درصورت تائید به عنوان مدرس در دوره ها همکاری نمایند.
ضمنا جهت این افراد پس از ارائه مطلب ، گواهی تدریس در دوره آموزشی صادرخواهد شد که در ارزشیابی سالیانه فرد تاثیر خواهد داشت .
 
7- جهت پرداخت حق التدریس مدرسین بایستی دوره آموزشی در ساعات غیر شیفت مدرس برگزار گردد چنانچه دوره در شیفت کاری برگزار گردیده باشد ارائه برگ مرخصی تائید شده در روز مذکور به واحد آموزش ضروری میباشد .
 
8- مدارک مورد نیاز بعد از ارائه توسط مدرس ، و تکمیل و تائید آن توسط واحد آموزش جهت پرداخت حق الزحمه به واحد آموزش ضمن خدمت دانشگاه ارسال میگردد .
 
   9- جهت کلیه پرسنل رسمی ، پیمانی ، قراردادی تبصره 3 و 4 و طرحی گواهی نامه شرکت در دوره صادر نخواهد شد و فقط در کارنامه آموزشی ثبت میگردد که لازم است فرد جهت اطمینان از ثبت دوره آموزشی ، کارنامه آموزشی خود را به صورت دوره ای بررسی نماید و در صورت عدم ثبت دوره ، مراتب را به اطلاع مسئول آموزش برساند .
10- دوره های عمومی که توسط واحد آموزش الزامی بودن آن اعلام میگردد کلیه کارکنان ملزم به گذراندن آن در طول دوره خدمت میباشند لذا ضروری است در زمان برگزاری دوره برنامه خود را طوری تنظیم نمایند که بتوانند در دوره های مذکور شرکت نمایند .
 
11 –کلیه کارکنان پیمانی و رسمی دارای حداقل مدرک دیپلم بایستی نسبت به گذراندن مهارتهای هفتگانه کامپیوتر بعد از هماهنگی با واحد اموزش در مورد نحوه انتخاب آموزشگاه ، نحوه پرداخت هزینه و.. اقدام نمایند .
 
12- پرسنل جدیدالاستخدام ،پیمانی ،قراردادی تبصره 3 و 4 دارای مدرک تحصیلی حداقل دیپلم ، بایستی در دوره آموزشی توجیهی بدو استخدام که زمان ، نحوه ثبت نام و شرکت در آن توسط واحد آموزش اعلام میگردد شرکت نمایند .
 
13- کلیه کارکنان ملزم میباشند از بخشنامه های آموزشی آگاهی داشته و به آن عمل نمایند به همین منظور کلیه بخشنامه های مذکور در بوردهای آموزش واقع در راهروهای بیمارستان و نیز در تب "آموزش کارکنان" قسمت "بخشنامه" در وب سایت بیمارستان در معرض دید عموم گذاشته میشود .
 
14- کلیه کارکنان موظف میباشند با توجه به سقف ساعت آموزشی سالیانه خود دوره های آموزشی خود را مدیریت نمایند .
 
15- با توجه به اینکه ساعت آموزشی دوره توجیهی بدو استخدام (100 ساعت) و مهارتهای هفتگانه کامپیوتر( جمعا 130 ساعت)نسبتا بالا میباشد کارکنان بایستی به نحوی دوره های آموزشی خود را مدیریت نمایند که در سال بتوانند از امتیاز دوره های شغلی نیز بهره مند گردند ، بنابر این مهارتهای هفت گانه کامپیوتر را تقسیم و با توجه به میزان ساعت آن مهارت در چندین سال متوالی جهت گذراندن آن برنامه ریزی نمائید .
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1392-11-27 12:33        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ